Tanie podróżowanie po Słowacji z biletem Slovak

Obrazek pociąg

Sieciowy bilet Slovak to kolejna, po Niemczech i Czechach, interesująca wakacyjna oferta w tym sezonie letnim, z której mogą skorzystać także Polacy. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym fani górskich wędrówek mają kolejną szansę, by za niewielką kwotę cieszyć się urokami słowackich Tatr.

Z Polski na Słowację

Zanim jednak założymy plecak, wygodne buty i ruszymy w drogę na szczyt, warto sprawdzić, jak najszybciej dojechać na Słowację. Świetnym wyborem może okazać się podróż bezpośrednim pociągiem z polskiej Muszyny do miejscowości Poprad Tatry. Połączenia kursują w weekendy od 4 czerwca do 4 września, dzięki współpracy Kolei Małopolskich i Kolei Słowackich.

Słowacja welcome to!

A gdy już dotrzemy do Poprad, cała Słowacja stoi przed nami otworem. Aby wakacyjna podróż nie nadszarpnęła za bardzo naszego budżetu, słowacki przewoźnik ma do zaproponowania dwa warianty wakacyjnej oferty: tygodniowy bilet Slovak Týždeň  (koszt to 29 euro) oraz nowość – bilet miesięczny Slovak Mesiac (ok. 79 euro).

Bilet upoważnia do nielimitowanych przejazdów kolejowych w drugiej klasie na terenie całej Słowacji, z wyłączeniem pociągów Regiojet oraz kolei wąskotorowej. Tak, jak w przypadku swoich niemieckich i czeskich odpowiedników, Slovak jest biletem imiennym, w związku z czym podczas kontroli należy każdorazowo okazać aktualny dokument ze zdjęciem.

Powinniśmy jednak pamiętać, że wszystkie bilety, niezależnie od daty zakupu, kończą swoją ważność 31 sierpnia.

Co warto zobaczyć na Słowacji?

Pierwszym kierunkiem są oczywiście Tatry Wysokie, do których dojechać możemy wspomnianym już pociągiem z Muszyny do Poprad. Miłośnicy historii i zamków z pewnością znajdą coś dla siebie w Bratysławie i Trenczynie. W pobliżu Poprad znajdują się także Koszyce – drugie co do wielkości miasto na Słowacji, wyróżnione tytułem Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2013. Oprócz fascynujących zabytków, ciekawą atrakcją jest tu także Kolejka dziecięca w Koszycach.

Wakacje na Słowacji mogą więc okazać się fantastycznym wyborem zarówno dla miłośników wspinaczki, jak i dla rodzin z dziećmi, szukających spokojniejszych atrakcji.

You May Also Like