Dokąd pociągiem na weekend? 5 pomysłów na weekendowe zwiedzanie

Dziewczyna z aparatem na rynku w Poznaniu

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Wielu z nas z niecierpliwością czeka już na zaplanowany urlop. Niestety, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dwa tygodnie beztroskiego wypoczynku. Dla tych, którzy mają w planach jedynie krótkie wycieczki, przygotowaliśmy listę pięciu miejsc, idealnych na weekendowy wyjazd.

1. Kraków

To piękne historyczne miasto co roku przyciąga rzeszę turystów. Jest to też idealne miejsce na sobotnie i niedzielne wycieczki. Spacer po Krakowskim Rynku, spotkanie ze Smokiem Wawelskim i obiad na krakowskim Kazimierzu umilą każdemu wakacyjny weekend. A na koniec można go jeszcze zakończyć wyprawą do Wieliczki, do której dostaniemy się autobusem odjeżdżającym zaraz spod dworca kolejowego.

2. Wrocław

Czy udało Wam się kiedyś znaleźć wszystkie 294 krasnale? Jeśli nie, koniecznie musicie spróbować! Wrocław to także wyjątkowe miejsce dla zakochanych i chociaż wieszanie słynnych kłódek na Moście Tumskim jest już zabronione, zawsze można przejść się na romantyczny spacer wrocławskimi uliczkami.

A gdy zobaczymy już słynną Panoramę Racławicką, możemy wybrać się w godzinną podróż pociągiem do Wałbrzycha, a następnie do przepięknego Zamku Książ lub spróbować polskich win w okolicznych winnicach.

3. Poznań

Stolica wielkopolski to kolejne miasto, które trzeba zobaczyć. Już na początku przywita nas świeżo odrestaurowany poznański dworzec, który znajduje się w centrum miasta. Stamtąd  tylko rzut beretem do Starego Rynku, gdzie w samo południe możemy zobaczyć słynne poznańskie koziołki. A z Poznania już tylko 30 min dzieli nas od Gniezna – pierwszej stolicy Polski, gdzie czeka nas nietypowy spacer z … królikami. Wszystko dzięki aplikacji „Królika GOń”. To wyjątkowy przewodnik, który nie tylko pozwoli nam lepiej poznać historię miasta, ale też będzie świetną zabawą dla całej rodziny.

4. Toruń

Średniowieczna twierdza pachnąca piernikiem  – tak w krótkich słowach można opisać Toruń. Wśród atrakcji znajdziemy Dom Mikołaja Kopernika, Planetarium, Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Dom Legend Toruńskich. Muzeum. A na odważnych pod Krzywą Wieżą czeka „test prawości”.

5. Lublin

Naszą listę zamyka miasto województwa lubelskiego. Mały Kraków, jak nazywany jest często Lublin, kusi monumentalnym Zamkiem Lubelskim, w którym obecnie znajduje się Muzeum Narodowe oraz 40-minutową trasą podziemną. Pamiętajmy jednak, by przez przypadek nie natrafić na Kamień Nieszczęścia, znajdujący się niedaleko lubelskiego Rynku!

Brzmi zachęcająco? Ze SkyCash weekendowe podróżowanie jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy zainstalować aplikację, wybrać cel podróży, kupić bilet i … w drogę.

You May Also Like