Jízdenka na léto – tanie podróżowanie po Czechach

Wakacyjna podróż po Czechach za 169 zł? Dlaczego nie! Wszystko dzięki letniej ofercie czeskich kolei – Jízdenka na léto.

Od 1 lipca aż do końca sierpnia podróżni będą mogli skorzystać z nielimitowanych przejazdów w drugiej klasie pociągów przewoźnika České dráhy. Bilet można kupić w dwóch wariantach: tygodniowym (koszt ok. 169 zł) oraz dwutygodniowym (ok. 245 zł). Chociaż nie ma możliwości zakupu biletu bezpośrednio w Polsce, to jednak zainteresowani mogą nabyć bilet przez internet lub w czeskich kasach biletowych.

Warto także pamiętać, że  Jízdenka na léto jest biletem imiennym i podczas kontroli należy okazać dokument ze zdjęciem.

Dodatkowo, dla tych, dla których ważny jest komfort, istnieje też możliwość wykupienia tzw. IN Karty, która za niewielką dopłatą upoważnia do zakupu biletu w pierwszej klasie.. Koszt takiej karty to około 37 złotych.  

A co dalej? To proste – zwiedzanie!

Pierwszym kierunkiem jest oczywiście słynna Praga. Czechy kryją w sobie jednak wiele innych niezwykłych miejsc. Już w niecałe 3 godziny dostaniemy się z Pragi do Ostravy. Stamtąd możemy również skorzystać z bezpośredniego połączenia do Ołomuńca – drugiego, po Pradze, zespołu zabytków w Czechach. Kolejną ciekawą destynacją może być Kutna Hora – średniowieczne zagłębie srebra, oddalone od czeskiej Pragi jedynie o godzinę drogi.

Praga to także idealna baza wypadowa do Czeskiej Szwajcarii – przepięknego parku narodowego położonego na północy kraju. Aby się tam dostać wystarczy wsiąść do pociągu jadącego w kierunku Děčín, skąd od tego cudownego miejsca dzieli nas jedynie kilkanaście minut drogi.

Oferta  Jízdenka na léto jest więc wspaniałą okazją na aktywny wakacyjny urlop oraz szansą na bliższe poznanie naszego południowego sąsiada.

You May Also Like