Na urlop pociągiem? Poznaj wakacyjną ofertę PKP!

Image

Aż do 436 pociągów wyjedzie na tor każdego dnia w okresie wakacyjnym 2022. To nie tylko więcej niż przed rokiem, ale też szybciej – niektóre z tras zostaną skrócone nawet o 50 min. Co dokładnie się zmieni i dokąd warto wybrać się pociągiem w te wakacje?

Więcej połączeń na najpopularniejszych trasach

Dobre wieści dla mieszkańców Warszawy. W tym roku ze stolicy będzie można wygodniej dostać się do wielu miast Polski. Na podróżujących czeka m.in. aż 27 par połączeń z Trójmiastem, 15 z Lublinem, 10 z Kołobrzegiem czy 7 z Kielcami. Jest to o od 3 do 7 połączeń więcej niż w 2019 roku.

Z kolei podróżni z południowej Polski będą mogli cieszyć się krótszymi o niemal 50 min przejazdami do Trójmiasta i Poznania. Ponadto, z Krakowa do Katowic w trasę wyruszą aż 22 składy, a do Wrocławia będzie można dostać się 17 połączeniami.

Wczasy na półwyspie

W gorące wakacyjne dni odprężający wyjazd nad polskie morze to marzenie wielu urlopowiczów. Spełnić je będzie można wybierając się nad Bałtyk kultowym już pociągiem EIC Jantar.

Pociąg ten zaczyna swój bieg w Warszawie Zachodniej, a następnie zatrzymuje się na stacjach w Trójmieście, Władysławowie, Chałupach, Jastarni, Juracie i Helu.

Dla pasażerów, którzy w tym roku pragną odwiedzić Ustkę, PKP przygotowało nowość – weekendowy pociąg IC Lazur, wyruszający z Łodzi i Warszawy.

Nad polskie morze kursować będą też dotychczasowe składy, m.in. TLK Wydmy, TLK Korsarz czy IC Gwarek oraz znany i lubiany TLK Słoneczny.

Konduktorze łaskawy byle… do Zakopanego

Miłośników gór z pewnością ucieszy fakt, że od 25 czerwca na tory wracają bezpośrednie połączenia do Zakopanego. W Tatry będzie można dostać się m.in. pociągami: IC Witkacy IC Karłowicz, TLK Małopolska oraz EIC TatryPolskie góry to oczywiście nie tylko Zakopane.

W tegorocznej ofercie wakacyjnej znajdują się także połączenia do Krynicy Zdrój (TLK Karpaty), Kotliny Kłodzkiej (TLK Kormoran), a także do Szklarskiej Poręby (IC Śnieżka oraz TLK Karkonosze). W Bieszczadach natomiast zatrzymują się pociągi TLK Bieszczady oraz TLK Wetlina.

Chwila wytchnienia w krainie tysiąca jezior

Wakacje to także czas noclegów pod namiotem i spływów kajakowych. Idealnym miejscem na takie wypady są oczywiście Mazury. Do Olsztyna, Giżycka, Iławy, Ostródy oraz Ełku zabierze nas kilkadziesiąt połączeń dalekobieżnych, m.in. IC Mamry, IC Rybak czy TLK Biebrza.

Z wakacyjną ofertą PKP każdy znajdzie coś dla siebie. Wiesz już dokąd chcesz pojechać?  Zainstaluj aplikację SkyCash, znajdź dowolne połączenie, kup bilet i… ciesz się wymarzonymi wakacjami.

You May Also Like