Dokoła Niemiec za 9 euro? To możliwe!

Bilet euto-ticket

Już ponad 7 milionów Niemców skorzystało ze specjalnej oferty, jaką w te wakacje wprowadziły niemieckie koleje. Od 1 czerwca do 31 sierpnia można bowiem zakupić 9-Euro-Ticket – bilet  miesięczny za 9 euro, upoważniający do podróżowania wszystkimi środkami lokalnego i regionalnego transportu na terenie całych Niemiec. Jest to nie lada okazja, biorąc pod uwagę fakt, że tylko w samym Berlinie bilet 24-godzinny kosztuje aż 10 euro.

Aby skorzystać z oferty, nie trzeba spełniać żadnych specjalnych kryteriów – bilet mogą więc zakupić wszyscy, zarówno lokalni mieszkańcy jak również turyści. Wystarczy, że udamy się do kasy lub automatu bądź nabędziemy go przez aplikację niemieckich przewoźników kolejowych.

Warto jednak pamiętać, że bilet jest imienny, dlatego podczas kontroli należy mieć przy sobie również aktualny dokument ze zdjęciem.

Niestety, jest też zła wiadomość dla miłośników zwierząt i amatorów wypraw rowerowych.  9-Euro-Ticket nie uprawnia bowiem do przejazdów ze zwierzętami oraz do zabrania ze sobą roweru. Dlatego jeśli planujemy podróżować z czworonożnym pupilem lub marzą nam się wycieczki rowerowe, będziemy musieli zaopatrzyć się w  dodatkowy bilet.

9-Euro-Ticket nie obowiązuje także w pociągach dalekobieżnych oraz turystycznych, takich jak kolejki wąskotorowe.

Pomysł na wprowadzenie biletu za 9 euro jest odpowiedzią niemieckiego rządu na obecną inflację i wysokie ceny paliwa. Ma również zachęcić obywateli Niemiec do częstszego podróżowania pociągami i ograniczenia ruchu samochodów osobowych, co z kolei ma pomóc w zmniejszeniu emisji CO2.

9-Euro-Ticket jest więc bez wątpienia kuszącą propozycją, która odciąży finansowo wielu Niemców, dojeżdżających codziennie transportem publicznym do pracy, a także zachęci zagranicznych turystów do uwzględnienia tego kraju w swoich wakacyjnych planach.

You May Also Like